Domů Produkty a prodejci Služby Výzkum a vývoj Výroba O nás

03/11/10
Obal a modrá pilulka v novém lesku

Söllingen, 11.03.2010 – pro výsev 2010 dodává semenářská firma Strube s mezinárodní působností svým zákazníkům osivo cukrové řepy v novém balení s důmyslným otevíracím mechanizmem a novým designem.

 

Verpackung MerakRodinný podnik z Německa se zavedením nové značky dále zdokonalil kompletní design osiva cukrové řepy. V popředí zájmu změny obalu bylo zlepšení manipulace a snadnější dávkování výsevního množství. Změnou otevíracího mechanizmu lze osivo daleko rychleji a přesněji naplnit do secího agregátu. Je to umožněno perforovaným odklopným víčkem, které nahradilo dosavadní trhací pásek. Optimální násypná hrana zaručuje bezeztrátové dávkování vysoce hodnotného osiva. Podle zářivě modrého obalu s natištěným symbolem cukrové řepy snadno poznáte výrobek firmy Strube. 

Také osivo září novým leskem. Elegantní kovově modrý barevný odstín  semen cukrové řepy nabízí hned několik výhod: hladký povrch pilulky umožní bezproblémové stékání osiva v zásobníku secího ústrojí při výsevu na konečnou vzdálenost a zářivá barva ulehčí zemědělcům následnou kontrolu výsevu na poli. 

Objem balení 100.000 semen na výsevní jednotku zůstává i nadále zachován. Jednou výsevní jednotkou o váze cca 3 kg může být v závislosti na výsevní vzdálenosti oset asi 1 ha pole cukrovou řepou. Za studených a suchých podmínek je navíc osivo Strube vhodné k přeskladnění.         

 

O firmě Strube

Firma Strube je středně velký nezávislý rodinný podnik zaměřený na šlechtění plodin pro zemědělství orientované na budoucnost. Od r.1877 šlechtí a prodává firma Strube konkurenčně schopné odrůdy zemědělských kultur, především cukrovou řepu a obilí. Firma Strube patří v mezinárodním měřítku k vedoucím šlechtitelům cukrové řepy. 

Strube sází na komplexní, vícedimensionální sledování a pozorování osiva. Vedle neustálého zdokonalování genetické výkonnosti odrůd klade podnik zvýšený důraz na inovaci v oblasti výzkumu kvality a produkce osiva, i jeho úpravy. Rozsáhlý agroservis doplňuje portfolio nabídky firmy Strube.

Zapojením do celosvětově činné sítě, spolupracuje firma Strube na mezinárodní úrovni úzce s univerzitami, výzkumnými ústavy a zájmovými organizacemi s přihlédnutím k nejnovějšímu vývoji v oblasti hospodářství, průmyslu, obchodu a politiky. Další informace na: www.strube.cz424